Soutěž Fotoklubu Zruč n. S.

V sobotu 26. 1. 2019 jeli žáci multimediální tvorby ZUŠ Ledeč nad Sázavou a studenti Akademie Sen na dernisáž výstavy fotografií soutěže, kterou pořádá Fotoklub Zruč nad Sázavou v prostorách ZUŠ.
Tohoto přátelského setkání fotografů nejen z Posázaví a Kutnohorska jsme se zúčastnili již po šesté. Nejdříve jsme si prohlédli výstavu a pak se usadili do multifunkčního sálu, kde proběhlo předávání cen. To nám přineslo obrovskou radost. Žáci naší ZUŠ se výborně umístili (obsadili jsme 1. až 10. místo) a získali hodnotné věcné ceny. První ve své kategorii byl Šimon Pelikán, druhá Julie Tomková a třetí Natálie Egartová.
Po vyhodnocení soutěže následovala nejzajímavější část slavnostního odpoledne: promítání vybraných fotografií ze soutěže a ukázky jejich možných úprav v počítači. Mohli jsme tak vidět, jak vhodně zvolená úprava v počítači může značně vylepšit celkové vyznění každého snímku. Tato prezentace byla výborně připravená, velice inspirativní a poučná. Po promítání jsme se občerstvili, odepnuli své fotografie z výstavy a plni štěstí pádili opět na vlak domů do Ledče. Za tento fotografický svátek děkujeme všem organizátorům a podporovatelům soutěže.
Osmnáctého ročníku Fotosoutěže nul a jedniček se zúčastnilo 74 fotografů, z toho 12 žáků multimédií a 5 studentů Akademie. Podle pravidel poslal každý autor elektronicky 3  fotografie, které porota hodnotila body samostatně a naprosto anonymně. Body se sečetly a vyhrál autor s největším počtem bodů. Nejlépe hodnocený snímek každého autora byl zvětšen špičkovým fotolabem na rozměr 30x40 cm a z těchto snímků pak následně byla sestavena výstava.