Vykoumej komiks

Na začátku roku 2019 se žáci multimediální tvorby ZUŠ zúčastnili prestižní soutěže Vykoumej komiks. Tato soutěž již osmým rokem umožňuje začínajícím autorům porovnat svá díla se svými vrstevníky a je pověstná vysokou kvalitou poroty.
Letos se o ceny ucházelo více než 500 komiksů. Slavnostní vyhlášení s výstavou proběhlo v prostorách DDM Praha 2  v sobotu 30. 3. 2019. Hlavní porotkyní a spolumoderátorkou odpoledne byla výtvarnice a animátorka Kateřina Čupová.
I přes velkou konkurenci byli dva z našich žáků oceněni. Šimon Pelikán za komiks Balík z Cernu získal ocenění za srozumitelné vystižení složitého příběhu a krásné třetí místo si ze soutěže odvezl Václav Čapek za komiks Kalhoty. Tento komiks byl vysoce hodnocen zejména za zpracování závažného tématu. Oba žáci získali kromě komiksových knih i pozvání na workshop s Kateřinou Čupovou, který se uskutečnil 13. 4. 2019.

diplom capek  diplom pelikan

Foto DDM Praha 2 a žáci MT. Na fotografiích je komiksová výstavě i výstava hmatově ilustrovaných knih, kterou jsme navštívili ve stejný den.