Aktuálně

Aktuální info pro studenty Akademie SEN zde, aktuální informace pro žáky MT čtěte zde.

Nástěnka

TŘÍDNÍ INFO:

SOUTĚŽE:

PESTRÝ SVĚT, POŘÁDÁ NEVIDITELNÁ VÝSTAVA, VÍCE ZDE

SAMETOVÁ, POŘÁDÁ GASK (DO 8. 11.), VÍCE ZDE

PROMLUV K SVĚTU BUBLINOU, POŘÁDÁ ADRA, VÍCE ZDE

ŠKOLA HROU, VÍCE ZDE

JAK DĚDA S TÁTOU DĚLALI REVOLUCI (KONEC ŘÍJNA), POŘÁDÁ MDKO HB Témata se mohou pojit s dobovými všedními událostmi, které ovlivňovaly běžný život ( např.: členství v Jiskře, Pionýru a SSM, Akce Z, Družba s žáky ze Sovětského svazu, pracovní soboty, nákupy, branná výchova a pochodový výcvik, lampionový průvod a oslava VŘSR, 1. Máj, dovolená v zahraničí), ale i politickým děním, které nakonec vyústilo v listopad 89 : srpnové nepokoje- výročí okupace 68, Charta, disent, Albertov, STB, Milice a jejich význam, vznik OF, manifestace v Praze a později i dalších městech, studentské hnutí, generální stávka ....

  1. Výstup, jak své poznatky děti zpracují (např. výtvarná práce, esej, dokument, rozhovor, zaznamenané vzpomínky) a volba konkrétního tématu, je na autorovi a pedagogovi. Záměrem projektu není práce hodnotit a hledat vítěze, ale podpořit u dětí zájem o historii a aktivně rozšířit vědomí o ní. 
  2. Práce bychom chtěli vystavit v MDKO a zároveň třídy, které se projektu zúčastní, pozvat na besedu, kterou budeme organizovat ve spolupráci s Muzeem Vysočina. Součástí besedy bude i dokumentární film Vladimíra Kunce, který natočil revoluční dny v Havlíčkově Brodě. Beseda i projekce filmu je bezplatná. Práce budou vystaveny od konce října do polovina prosince v prostorech MDKO, kde bude připravena naše vlastní doprovodná expozice a výstava Muzea Vysočiny.  Práce dětí vyzvedneme a odevzdáme po vzájemné dohodě, aby Vám čas vyhovoval v rámci dalších povinností.
  3. Zároveň máme zájem ukázky prací prezentovat v HB listech, na našem FB profilu a novém webu, který v dohledné době zprovozníme. 
  4. Vzhledem ke kapacitě výstavní plochy prosím, aby každý žák odevzdal pouze jednu práci s uvedeným jménem a příjmením, třídou, školou, popř. také věkem. U písemného zpracování (esej, rozhovor, záznam vzpomínky) je maximální rozsah práce 2 str. A4, v úvodu uvést název práce, jméno autora. U výtvarné práce nemáme požadavky na zpracování, může být také kolektivním dílem žáků.

 


POMŮCKY:

  • Tužka, guma, nůžky na přesné stříhání, malé lepidlo, černé fixy (tenký, střední, silný) - to vše v malé krabičce.
  • Flashka nebo jiné paměťové médium (DVD, karta, ...) - nosit s sebou.
  • Přezůvky v látkovém sáčku - v šatně nebo nosit s sebou.
  • Kdo má starší nebo nevyužité barvy a štětce, tak je může také přibalit do krabičky.
 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím