Výlet do KH: muzeum památek UNESCO a kino

Na neděli 21. ledna 2018 plánujeme výlet do Kutné Hory.
Nejdříve do Dačického domu - centra památek UNESCO a pak na filmové představení Můj život cuketky a jako předfilm bude zařazen krátký loutkový film Vánoční svatba sněhuláka Karla.
Zájemci nechť se hlásí uč. Pelikánové.
Odjezd v 10.43 hodin.
Návrat v 19.06 nebo 20.09 hodin.

EDUKATIVNÍ PROGRAM V MUZEU PAMÁTEK UNESCO - DAČICKÉHO DŮM
Zábava i poučení v interaktivní expozici.

MŮJ ŽIVOT CUKETKY
režie: Claude Barras, Švýcarsko / Francie, 2016, 67 min.

Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají malými hravými dětmi. A pak je tu ještě Camille. Když vám je 9 let, je tak snadné se zamilovat a objevovat nové věci. A co takhle být kromě toho ještě šťastný?

Tento animovaný film, určený široké veřejnosti, se stal divácky nejúspěšnějším evropským animovaným filmem roku 2016, který byl zároveň oceněn na řadě světových festivalů. Od většinové produkce věnované mladému publiku se odlišuje nejenom originální estetickou stránkou , ale především svým tónem, který umožňuje zabývat se vážnými otázkami s ohleduplností a dávkou jemného humoru.

VÁNOČNÍ SVATBA SNĚHULÁKA KARLA

režie: Petr Vodička, ČR, 2017, 12 min.

I mezi vánočními ozdobami může přeskočit jiskra. Co ale počít, když milovanou ozdobu nemilosrdný osud, čili ruka člověka dala letos až někam na druhou stranu stromku? Nic naplat, když chce ozdoba něčeho dosáhnout, musí se odháknout. Tak se sněhulák Karel vydává spolu se slaměným andílkem Kamilem na pouť vánočním stromkem za sněhulačkou Evou. Krátký loutkový film debutujícího divadelního režiséra Petra Vodičky v produkci Studia Anima.