Zájezd do Brna - festival Koma

komaV tek 5. 10. se žáci multimediální tvorby mohou zúčastnit zájezdu do Brna. Odpoledne se podívají do prostor Nová Amerika (býv. nákladové nádraží), kde probíhá festival komiksu KOMA. Zde žáky čekají výstavy (např. Spolu v bublinách, Svatá Barbora,...), ale bohatý doprovodný program s workshopem (Oživlí roboti s Barborou Mülerovou). Vzhledem k tomu, že se Koma odehrává pouze v odpoledních a večerních hodinách, bude odjez z Ledče pravděpodobně 10.46 (z vlak. nádr) a odjezd z Brna až po 20. hodině, návrat do Ledče ve 23.20 hodin. Více o festivalu najdete zde: https://festivalkoma.cz/ Organizátoři festivalu nám poskytli vstup zdarma, děkujeme! Cena vlaku: 103 Kč.

Zájemci ať se hlásí uč. Pelikánové, počet účastníků je omezen.

▽ 5|10|2018 ▽▽ 5|10|2018 ▽15:00 ▷ Barbora Müllerová (CZ) - Oživlí roboti a prapodivná drobotina ▷ workshop16:00 ▷ No Ordinary Heroes & Centrála (CZ) - FRAME Selection 2018 ▷ prezentace | presentation16:00-19:00 ▷ DJ Gitta ▷ dj17:00 ▷ Dávid Marcin (SK) – POMIMO ▷ prezentace | presentation17:30 ▷ Stark Attila (HU) - Weekly Mash ▷ výstava | exhibition18:00 ▷ Jaromír Plachý (CZ) - CHUCHEL, Kekel, Chrchel a jiné nové druhy ▷ prezentace | presentation18:30 ▷ KITTCHEN(CZ) ▷ výstava | exhibition19:00 ▷ Divadlo DNO & Služebníci lorda Alfreda (CZ): CokoLIVE ▷ divadlo | theatre

mala amerikaMalá Amerika se nachází v areálu nákladní části brněnského nádraží. Vznikla v letech 1894-97 při rekonstrukci a rozšíření zdejší nádražní části. Tehdejší Severní dráha zde postavila moderní patrové skladiště se dvěma úrovněmi kolejí a třemi skladištními podlažími, které byly navzájem spojeny výtahy.
Jde o velice kvalitní zdobnou historickou halovou stavbu průmyslového charakteru, postavenou z režného zdiva. V přízemí objektu lze dosud vidět jednu z dochovaných částí původního viaduktu, postaveného zde v roce 1839.