V zahradách imaginace - výlet MT

Ve středu 29. 1. 2020 pojedou žáci multimediální tvorby na celodenní výlet na velkolepou výstavu "V zahradách imaginace", která je nyní nainstalovaná v GASK v Kutné Hoře, více zde. Bude se jednat o prohlídku výstavy, seznámení s osobností Jiřího Trnky a aktivity (workshop). Po svačině a krátké hře ve vizuální herně půjdeme do chrámu sv. Barbory a cestou k vlaku si žáci vyplní pracovní listy na památky které budememe míjet. Zájemci, ať se hlásí uč. Pelikánové.

Sraz je na hlavním vlak. nádraží Ledeč n. S. v 7.35 hodin. Odjezd vlaku směr Kutná Hora v 7.44 hodin. Vstup do GASK v 9.45 hodin a od 10.00 začne edukační program k výstavě Jiří Trnka - v zahradách imaginace. Nejdříve si za doprovodu lektorky prohlédneme "klasickou" výstavu a seznámíme se tvorbou Jiřího Trnky - výtvarníka, animátora, režiséra, loutkáře, sochaře, ilustrátora, ... Pak nás čeká zajímavá audiovizuální instalace "Trnkova Zahrada 2". Zde jsou herní prvky (spíš pro menší děti). Program bude do 13.00 hodin, po té se žáci v galerii občerství a vyřádí ve vizuální herně. Dále je objednaná komentovaná prohlídka chrámu sv. Barbory a pak půjdeme pomalu na vlak - cestou si pojmenujeme kutnohorské památky a vyplníme pracovní listy (formou soutěže o cenu). Odjezd z Kutná Hora město 15.46 hodin. Návrat do Ledeč nad Sázavou hl. n. a konec akce v 17.31 hodin.

S sebou prosím: teplé oblečení (čepici, rukavice), svačinu a pití na celý den, tužku nebo propisku. Více o výstavě najdete zde: https://gask.cz/cs/vystavy/jiri-trnka-v-zahradach-imaginace