Dny otevřených ateliérů 1. a 2. 10.

I v letošním roce (již počtvrté na hradě) se žáci multimédií připojili ke krásné a již tradiční kulturní akci Dny otevřených ateliérů na Vysočině. Umělecké a uměleckořemeslné ateliéry byly otevřené 1. a 2. října 2016.

Na ledečském hradě vznikl malý animační ateliér (po oba dny od 9 do 17 hod.).
Technikou stop-motion se speciální plastelínou tvořili žáci za pomoci návštěvníků krátké videoklipy k českým lidovým písničkám. V jedné z místností přetvořené na minikino prezentovali žáci své hotové filmy na téma Přísloví a fotokomiksy.

Na hrad přišlo mnoho kulturymilovných lidí a zejména děti se zapojily do modelování loutek, které uvidí rozpohybované ve videoklipech (Hop hej, cibuláři, Žežuličko, kde jsi byla, Hajha husy, Dej Bůh štěstí tomu domu a Andulko šafářová) na našem kanále YouTube.

Děkuji všem žákům a jejich rodičům za jejich práci, reprezentaci školy a také pomoc s úklidem!

Markéta Pelikánová

IMG 6459 IMG 6462 IMG 6454 IMG 6464 IMG 6467 IMG 6455 IMG 6476 2016-DOA