Dernisáž fotovýstavy

V sobotu 3. 12. se žáci multimediální tvorby (někteří i s rodiči) a studenti Akademie Sen zúčastnili dernisáže výstavy fotografií účastníku soutěže, kterou pořádá Fotoklub Zruč nad Sázavou.
Nejdříve jsme si prohlédli výstavu a pak se usadili do sálu. Začalo předávání cen, které nám přineslo obrovskou radost. Žáci ZUŠ vybrali ve své věkové kategorii všechny ceny, které byly letos díky sponzorům obvzlášť hodnotné (tiskárna, tablet, externí harddisk, program Zoner). Krom cen byli žáci pochváleni za stoupající kvalitu fotografií a nové náměty (židovské náhrobky, portréty). Po vyhodnocení soutěže následovala nejzajímavější část slavnostního odpoledne: promítání fotografií a jejich úpravy. Tuto prezentaci si členové fotoklubu připravili opět skvěle, byla velice inspirativní a poučná. Po promítání jsme se občersvili a odepnuli své fotografie z výstavy a plni štěstí pádili opět na vlak domů.

Děkujeme všem organizátorům a podporovatelům soutěže!

Šestnáctého ročníku Fotosoutěže nul a jedniček se zúčastnilo 22 žáků multimédií a 6 studentů Akademie. Každý autor do ní poslal elektronicky 3 své fotografie, které porota hodnotila body samostatně a naprosto anonymně. Body se sčítají a vyhrává autor největšího počtu bodů. Nejlépe obodované snímky jsou zvětšeny špičkovým fotolabem a vystaveny na výstavě v prostorách ZUŠ. Umístění žáků naší ZUŠ:

1. místo: Martin Černý (příští rok se nezúčastní, ale bude hodnotit jako porotce)
Lukáš Zich (autor fotografie s nějvětším počtem bodů)
2. místo: Vít Chvátal
3. místo: Jana Pajerová