Koncert Aida Mujačič - písně bosenských židů

SRPŠ při ZUŠ Ledeč nad Sázavou Vás srdečně zve na písňový recitál bosenské zpěvačky Aidy Mujačič. Na koncertě uslyšíte bosenské písně, hlavně písně sefardských židů v jazyce ladino. Na koncertě vystoupí i žáci ZUŠ - účastníci odpolední hudební dílny.

Synagoga v Ledči nad Sázavou 9. 9. od 18.00 hodin.

Prosíme respektujte aktuální pravidla a doporučení viz. zde: https://covid.gov.cz/situace/kultura/koncerty

AIDA MUJACIC KONCERT LEDEC mensi

Projektový den - hudební dílna pro 10 žáků ZUŠ Ledeč nad Sázavou se zpěvačkou a klavíristkou Aidou Mujačič proběhne 9. 9. od 14.10 do 16.35 hodin v koncertním sálku ZUŠ. Součástí dílny bude i večerní recitál Aidy v synagoze od 18.00 hodin, na kterém účastníci společně s ní vystoupí. Zájemci (žáci ZUŠ) se na akci přihlásí u uč. Pelikánové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 731165874).


Aida Mujačič je zpěvačka a pianistka, která vystupuje s písňovým repertoárem bosenských židů v jazyce ladino (staré španělštině, kterou mluvili židé vyhnaní v 15. století ze Španělska, kteří se usadili na území Osmanské říše. Kromě nich zpívá i tradiční bosenský milostný žánr sevdalinky, například píseň Anadolka. Zabývá se interpretací skladeb českého avantgardního skladatele Karla Reinera (1910 - 1979) z období holokaustu. Působí i v oblasti divadla, je autorkou a režisérkou představení Druhá kůže. Je členkou etnojazzrockové skupiny Korjen.

Jako dítě zažila válečné události na území bývalé Jugoslávie, které ji formovaly v dalším uměleckém a lidském směřování. Základní uměleckou školu v oboru klavír vystudovala v Tuzle u prof. Lidije Kuzmičove, dále pokračovala studiem hudební teorie, zpěvu a klavíru (prof. Biljana Šeparovič, prof. Zlatan Mujkič) na Střední hudební škole v Sarajevu. Po absolvování střední školy studovala klavír soukromě u prof. Rubena Dalibaltajana (Chorvatsko, Rijeka), Dragana Opančiče (Bosna a Hercegovina, Sarajevo) a Radomíra Melmuky (Česká republika, Praha). Jako stipendistka se dostala na studium hudební vědy na Karlově univerzitě v Praze, kde se zabývala etnografickým dílem Ludvíka Kuby, který sbíral na konci 19. století městské písně (jak muslimů, tak židů) na území Bosny. Začala se věnovat tradiční balkánské hudbě coby zpěvačka a perkusionistka s kapelou Fes a postupně začala rozšiřovat své umělecké aktivity. Pro vystoupení zvláště v synagogách používá termínu zvuková sprcha, což znamená, že na posluchače působí zpěvem, který různě reaguje na akustické možnosti prostoru směrem na účastníky koncertů, kteří jsou jakoby omyti zpěvaččiným hlasem.

Text je citace z Wikipedie.


Při příchodu musí všichni diváci prokázat splnění jedné z následujících  podmínek vstupu: doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem,doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.Navíc všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím