Zájezd do Rudolfina

V pátek 13. ledna 2023 jsme se žáky naší ZUŠ podnikli zájezd do Prahy. Hlavním cílem zájezdu byla návštěva vzdělávací akce s názvem Georg Gerschwin: Rapsodie  nejen v modrém.
Tvůrcům tohoto koncertu patří veliké poděkování - perfektní dramaturgie, výkony všech hudebníků a emoce, které uměli předat, vstřícná, radostná atmosféra. Pánové Petr Kadlec a Marko Ivanovič jako vždy úžasným způsobem seznamovali a provázeli zajímavými místy jednotlivých děl a mládež "vtahovali" do děje. Pan dirigent pak dokázal strhnout k mimořádnému výkonu mladý orchestr a posléze publikum - závěrečný mohutný aplaus všech posluchačů byl dokladem nevšedního zážitku.

Na odkazu https://media.ceskafilharmonie.cz/photo/share/IdpBvHCg najdete fotografie Petry Hajské z koncertu.
Po skončení koncertu jsme prošli část Starého města, připomněli si některé historické události, které mají vztah k této části Prahy. A pak už návrat do Ledče...
Tak zase někdy příště.

Jana Laudátová

První 2 fotografie H. Horáková, ostatní P. Hajská. Děkujeme.


V pátek 13. 1. 2023 se přihlášení žáci naší ZUŠ zúčastní hudebního pořadu "George Gershwin nejen v modrém" v sále pražského Rudolfina. Potkáme se s hudbou nejslavnějšího amerického skladatele George Gershwina, a to nejen s Rapsodií v modrém, ale také s jeho Kubánskou předehrou.

Praktické info: sraz v 7.15 hod. před školní jídelnou. návrat dle počasí kolem 16. hodiny (kolem 14. v případě nepříznivého počasí). S sebou jídlo a pití. Doporučené je modré oblečení nebo doplněk.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím