SDRUŽENÍ HLUBOKÝCH ŽESŤŮ ČESKÉ FILHARMONIE

Ve středu plakat-na-web11. února se v sále gymnázia uskutečnil mimořádný koncert, na kterém vystoupila skupina prvotřídních hráčů pozounové a tubové sekce České filharmonie SDRUŽENÍ HLUBOKÝCH ŽESŤŮ ČESKÉ FILHARMONIE. Tento koncert byl v našem regionu zcela ojedinělou záležitostí. Konal se v rámci oslav 60. výročí založení naší ZUŠ (více o výročí čtěte zde) a my máme velikou radost, že toto vysoce profesionální a specifické těleso přijalo naše pozvání k účinkování. Pozoruhodné je, že jednou z předních osobností Sdružení je ledečský rodák, někdejší absolvent naší ZUŠ, pan Karel Malimánek.

malimanekKarel Malimánek vystudoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění
ve vynikající třídě profesora Václava Hozy.
Působil v orchestru Národního divadla a také v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Členem České filharmonie je od r. 1993. Kromě toho je vyhledávaným komorním hráčem a tubistou dechových kapel (Plzeňská 12, Pražští muzikanti atd.). Působí také pedagogicky na konzervatoři v Praze a od roku 2008 také na Akademii múzických umění.

J. Laudátová, ředitelka ZUŠ

 Hráči České filharmonie koncertovali v Ledči nad Sázavou
Všichni, i ti, kteří nevěnují vážné hudbě velkou pozornost, vědí, že Česká filharmonie je tělesem, které si vybudovalo doma i na zahraničních scénách značné renomé. Tvoří ji elitní hráči a je zcela ojedinělou  událostí  pro naše město i celý region se s takto významnými hráči setkat. Stalo se tak ve středu 11.února 2015, kdy se konal v Leči n.S. mimořádný  koncert, na němž vystoupilo Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie  – hráči trombónové a tubové sekce České filharmonie.
A zážitek pro všechny posluchače (sál gymnázia byl zaplněn do posledního místa) byl opravdu jedinečný. Soubor zaujal všechny posluchače lahodným, sametovým souzvukem s vyhraněně specifickým výrazem společné hry, a to jak v úpravách starších děl, tak i ve skladbách současných autorů, kteří pro toto těleso vytvořili originální skladby. Jednou ze skladeb psaných tomuto Sdružení přímo „na míru“ byla i závěrečná, svěží  skladba Jaromíra Holendy, bývalého učitele ZUŠ Ledeč nad Sázavou, s názvem Swingové ozvěny. Dokonalá interpretace, souhra a příjemné slovní provedení koncertem vedoucím souboru doc. Robertem Kozánkem, to vše vytvořilo v sále skvělou atmosféru a dlouhotrvající  potlesk nadšeného publika v závěru koncertu byl pak hráčům odměnou za mimořádný zážitek.
Přivítat tento soubor u nás v Ledči mělo pro ledečské publikum ještě další příjemný rozměr, jedním z členů Sdružení je totiž ledečský rodák, tubista Karel Malimánek, žák p. Karla Růžka, učitele ZUŠ v Ledči nad Sázavou.
Koncert se uskutečnil jako významná doprovodná akce u příležitosti oslav 60. výročí založení ZUŠ v Ledči nad Sázavou, pořádalo jej o.s.Molekul ve spolupráci se ZUŠ.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím