AKADEMIE UMĚNÍ SENiorů


logo sen2

„Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří.“
Solón

V říjnu 2015 otevřela ZUŠ Ledeč nad Sázavou za finanční podpory Města AKADEMII UMĚNÍ SENiorů. Hlavním mottem AKADEMIE je, stát se místem, které SENiorům pomůže splnit nejen svůj dávný SEN věnovat se umění, ale zároveň zprostředkuje možnost naučit se něčemu novému, jinému nebo navázat nové přátelství.

Pro koho je AKADEMIE UMĚNÍ SENiorů určena?

Pro všechny SENiory důchodového nebo nezaměstnané předdůchodového věku, držitele průkazů ZTP - tedy kategorie „55 +“, kteří mají vztah k umění nebo jen pouhou chuť vyzkoušet si něco nového. Přihlásit se mohou začátečníci i pokročilí, občané města Ledče n. S.

Co AKADEMIE UMĚNÍ SENiorů svým studentům nabízí?

Odborné vzdělání ve třech uměleckých oborech:
Hudební obor: dechové nástroje, akordeon, klavír a klávesové nástroje, kytara
Výtvarný obor: plošná, prostorová tvorba, arteterapie
Multimediální tvorba: ovládání PC, fotografování, úprava fotografií a videa, PC grafika

Jak výuka probíhá?

Výuku vedou kvalifikovaní pedagogové z řad učitelů ZUŠ Ledeč n. S. a bude probíhat převážně v dopoledních hodinách, případně po skončení výuky žáků.V hudebním oboru bude výuka probíhat zpravidla 1 hodinu týdně, v ostatních oborech 2 hodiny jednou za 14 dní. Studium je dvouleté a po jeho ukončení (absolvování 2. ročníku) obdrží student certifikát o absolvování studia.

Kolik výuka stojí?

1 200 Kč za rok studia.

Jak se přihlásit?

Přihláška je ke stažení zde nebo k dispozici v ředitelně ZUŠ. Vyplněnou přihlášku můžete podat v ředitelně školy nebo poslat elektronicky (viz kontaktní údaje školy).

„Umění stárnout je umění žít. Využít každé chvíle k naplnění svých přání, snů, strávit co nejvíce času s lidmi, které máme rádi, prostě plnohodnotně prožít svůj život.“

 

Zahájení prvního semestru Akademie umění seniorů se konalo 1. října 2015 v 10.00 hodin v sále v přízemí ZŠ Komenského za účasti starosty města Ing. Zdeňka Tůmy.
 

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím