Oskárek 2016

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 se dvě žákyně multimediální tvorby za mého doprovoduv zúčastnily slavnostního vyhlášení soutěže Oskárek a skvělých doprovodných workshopů, které pořádala ZUŠ Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí. Soutěže se zúčastnilo 20 animovaných filmů žáků multimediální tvorby naší ZUŠ. Do úplného finále se probojovaly filmy Ve dvou se to lépe táhne od Kristýny Kolářové a film Má zlaté srdce od Zuzany Černé.
Dopolední workshop s animátorem Pavlem Ondrašíkem byl věnován filmovým postavám a rozčlenění filmu. V praktické části jsme vytvářeli storyboardy, které lektor ohodnotil a pomohl vylepšit.

Odpoledne v kině Svět proběhlo promítání, vyhlášení nejlepších filmů a předání cen. Zuzana Černá získala 1. místo v kategorii do 12 let a Kristýna Kolářová získala 4. místo v kategorii od 12 do 18 let.

Odpoledne následoval druhý skvělý a pro filmovou tvorbu taktéž užitečný workshop Pavla Hruboše. Ten byl zaměřený na 12 principů animace, lidskou a zvířecí lokomoci, promítnutí pocitů do postoje (pózy) filmové postavy a na 2D a 3D animační programy. V praktické části se opět kreslilo, tentokrát filmová postava vyjadřující radostné emoce, kresby nám lektor ohodnotil a výborně nám poradil, jak je vylepšit, jakým způsobem postupovat při tvorbě,...

Z ocenění máme velkou radost a na workshopech jsme získaly nové znalosti a kontakty, které brzy využijeme. Za vše moc děkujeme a těšíme se na příští ročník!

M. Pelikánová

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím