Animág

Již třetím rokem se žáci multimediální tvorby zúčastnili soutěže klasické animace - Animág. Soutěž pořádá VOŠPgs a SPgŠ v Kroměříži. Filmy se posílají do konce března. Dále pak pedagogové školy udělají výběr filmů pro odbornou porotu pod vedením zkušeného zlínského animátora Milana Šebesty. Odborná porota uděluje stříbrné plátno. Filmy stříbrného plátna jsou pak spojeny do pásma, které se promítá pro školy a veřejnost v Kroměřížském Kině Nadsklepí a také na Zlínském filmovém festivalu. Za každý nominovaný film je do Kroměříže pozván jeden tvůrce s doprovodem. V letošním roce byly vybrány dokonce 3 filmy žáků multimédií a stříbrné plátno za ně získali: Václav Čapek, Natálie Egartová a Šimon Pelikán.

V úterý 29. 5. 2018 se nominovaní žáci za doprovodu uč. Markéty Pelikánové vypravili do Kroměříže. Nejdříve si prohlédly Arcibiskupský zámek s obrazárnou a pak začal program Animága. V Kině Nadsklepí byly promítané všechny filmy stříbrného pásma a udělovány ceny. Součástí slavnostního odpoledne bylo i promítání filmů, které vznikly na workshopech minulý rok. Byli jsme potěšeni, jak pěkně vypadal i náš loňský snímek Šimona Pelikána a Tomáše Hořejše Wasserkunst (inspirovaný historickým vodním uměním v Květné zahradě a arcibiskupem Karlem z Lichtenštejna a Kastelkornu.) Po promítání přišla debata s odbornými porotci a po ní večeře a společenské setkání na VOŠPgS a SPgŠ. Následovala domluva na workshopy. Po nocování na internátu se všichni vydali tvořit. Václav Čapek si vybral dílnu animace s panem Šebestou a se spoluúčastníky vytvořil krátkou pixilaci. Ostatní si zvolili workshop Dějová linka s uč. arcibiskupského gymnázia Lenkou Pospíšilovou. Nejdříve hráli slovní hry a rozehřívali mozek na básničkách a pak psali příběh. Literární text o 50 slovech dále převedly do obrázkového scénáře (storyboardu). Výstupem tedy byly básničky a hotové scénáře na krátké animace. Na workshopu se žáci mimo jiné seznámili se studentkami z Popradu.

Workshopy trvaly celé dopoledne. Po obědě se všichni účastníci (workshopů bylo v nabídce celkem 5) setkaly a předvedly své výstupy. Ve 14 hodin nastalo loučení a cesta zpět domů.

Doufáme, že i přes náročnou organizaci, se Animág uskuteční i v příštím roce a za ten právě uplynulý pořadatelům (paní ředitelce a pedagogům VOŠPgS a SPgŠ) mockrát děkujeme.
Markéta Pelikánová
animag fotka
 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím