Úspěchy žáků multimédií ve výtv. soutěžích

V říjnu se někteří žáci zapojili do výtvarné soutěže "HRDINOVÉ VŠEDNÍCH DNÍ", kterou k výročí vzniku republiky uspořádala Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. První místo ve své věkové kategorii získal Šimon Pelikán, který do soutěže vytvořil portrét Jaroslava Heyrovského a připsal k němu vlastní báseň o polarografii. Slavnostní vyhlášení a vernisáž nejlepších děl ze soutěže proběhly v galerii 1. 11. 2018. Gratulujeme!

Na podzim 2018 se někteří žáci multimediální tvorby (Izabela Hoskovcová, Šimon Pelikán, Zuzana Černá, Václav Čapek, Barbora Prchalová, Lucie Prchalová, Martin Prchal, Vojtěch Hess, Marek Zatočil, Lukáš Hospodka, Tergelsaikhan Sarangerel a Jakub Petrus) zapojili do komiksové soutěže Promluv k světu bublinou na téma Cílů udržitelného rozvoje, kterou pořádá Adra CZ.

Úkolem soutěžících bylo ztvárnit jakýkoliv cíl udržitelného rozvoje prostřednictvím komiksu. Autoři mohli téma pojmout jakkoliv - kriticky, humorně či informačně. Do třetího ročníku soutěže dorazilo 210 komiksů autorů ze ZŠ, SŠ, VŠ, ZUŠ i výtvarných škol z celé České republiky. 
Do finále se probojoval komiks Lucie Prchalové, která se umístila na 2. místě. Lucie svůj komiks nazvala (Ne)prodaná nevěsta. Komiks ze originálním způsobem zabývá tématem nucených svateb a prodávání dětských nevěst a zmiňuje také příběh zpěvačky Sonity Alizadeh. Gratulujeme!

Vyhlášení proběhne v sobotu 1. 12. v centru OSN v Praze, kde se uskuteční i komiksový workshop za odměnu. Večer pak proběhne vernisáž komiksové výstavy ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí. Komiksy se stanou součástí metodických materiálů pro učitele.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím