Animánie - úspěch multimédií

Obrovský úspěch zaznamenala multimediální tvorba na mezinárodním poli, konkrétně na 17. ročníku mezinárodního festivalu Animánie. Tato největší soutěžní přehlídka animovaných filmů vytvořených dětmi a studenty se konala od 16. do 19. listopadu 2022 v Plzni. Přehlídky se tradičně účastní jednotlivci i školy z Česka, Slovenska, Polska, Belgie, Slovinska, Portugalska a Chorvatska a letos byly ke zhlédnutí i filmy z Indie, Kanady a dalších zemí. Festival je také platformou pro setkávání pracovníků filmové a audiovizuální výchovy a nabízí také množství masterclass s významnými tvůrci, animační dílny pro děti, výstavy a gamezone. Ceny se udělují ve třech kategoriích MINI (děti do 14 let), MIDI (středoškoláci) a MAXI (vysokoškoláci). Mladí tvůrci si z Plzně odvážejí 10 Animániček, Ceny dětské a studentské poroty, Cenu diváků a poprvé i Cenu Honzy Příhody, na památku dlouholetého ředitele festivalu.

Letošní odborná porota zasedla ve složení Anna Mastníková, Radek Beran a Stef Deneer a udělila žákům ZUŠ Ledeč nad Sázavou a ZUŠ Světlá nad Sázavou hlavní trofej takzvanou Animáničku za film Pochod žížal. Porota ocenila tento snímek za vtipné a skvělé zpracování s omezeným výtvarným prostředím. Zároveň byl film vyhlášen jako nejlepší videoklip celé soutěže. Dále udělila čestné uznání filmu Jaro za svěží výtvarnou stránku a výbornou práci se střihem a rytmem.
Oceněni tak byli všichni žáci multimediální tvorby i paní učitelka Markéta Pelikánová, která se festivalu Animánie osobně účastní již od roku 2012 a čerpá zde velkou inspiraci pro svoji práci v oblasti animace a filmové výchovy. Paní učitelka také dovezla cennou trofej a hodnotnou věcnou cenu - jednu licenci na animační software Dragonframe se speciální klávesnicí.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím