Úspěch multimédií v online filmovém festivalu

Dva filmy žáků multimediální tvorby ZUŠ Ledeč nad Sázavou se dostaly do výběru mezinárodního online filmového festivalu Afilmteensfest (více zde: https://www.afilmteensfest.com/cz/ ) a byly zařazeny do dvou filmových bloků, které mohly zhlédnout nejen jednotlivci, ale také školy a školská zařízení nejen v ČR od 8. 2. do 12. 3. 2023.

Bloky byly seřazeny podle věku nebo tématu a pořadatelé je doplnili i o edukativní materiály pro žáky a učitele (soubory pdf k vytištění např. pracovní listy) tak, aby se žáci a studenti mohli na filmy koukat v podstatě v jakémkoliv předmětu např. v rámci literatury (zde byl zařazen i náš film), ekologické výchovy, dějepisu, občanské výchovy atd. V tom je festival jedinečný a přináší do vzdělávání nejen tak potřebnou filmovou výchovu, ale napomáhá i inovativní výuce mnoha témat (duševní zdraví, společnost, rodina, kulturní, válka, sociální sítě, národní kořeny, environment, historie,...).

Na závěr festivalu byly vyhlášeny ceny za nejlepší filmy v různých kategoriích a žáci Multimediální tvorby zde získaly hned dvě hlavní ceny a to v kategorii Experimentální film a v kategorii Film autorů od 11 do 14 let. Slavnostní ceremonie s předáním cen a workshopy se uskuteční 10. 6. 2023.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím