Úspěch multimédií ve výtvarné soutěži

Žáci multimediální tvorby se zúčastnili výtvarné soutěže Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě "POSLYŠTE, LIDIČKY, CO SE STALO". V zadání soutěže bylo vytvořit originální kramářskou píseň tj. napsat text, nazpívat ho a vytvořit tabuli větších rozměrů s ilustracemi hlavních momentů příběhu.
Žáci vytvořili píseň Tasemnice Z. M. Kuděje (tento spisovatel, cestovatel a dobrodruh pobíval část života v Ledči nad Sázavou) dle skutečného příběhu, který je známý především z povídky J. Zábrany nebo z textů M. Doležala.
Literární a hudební zpracování této kramářské písně si vzal na starost Šimon Pelikán (složil píseň a nazpíval ji za doprovodu akoreonu paní uč. Jany Laudátové). Scénář, storyboardy a většinu plastelínových loutek a prostředí vytvořily Vanda Pytlíková a Radka Kubelková. Tvorba plastelínových loutek a prostředí se ukázala náročnější, než jsme čekali a tak nakonec pomáhali skoro všichni žáci páteční a středeční skupiny (Ester Pelikánová, Gita Zemanová, Leontýna Gregorová, Štěpánka Vacátková, Josef Vavřička, Vojtěch Bejček, Václav Pospíšil a Karel Och).

Žáci s paní uč. M. Pelikánovou za své své dílko získali 1. místo. Práce budou vystaveny přímo v expozici galerie v 1. patře v prostoru pro Dílo měsíce od 1. 4. do 30. 4. 2023.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím