Výlet do Havl. Brodu do kina na balet Manon

Ve čtvrtek 16. 10. 2014 se žákyně Tanečního oboru pod vedením uč. Ivety Melicharové vypravily do Havlíčkova Brodu. V rámci projektu Balet do kin zhlédly Massenetův balet Manon.

Živý přenos z londýnského Královského baletu !
Přímé přenosy baletů kombinují špičkové taneční umění s nejmodernějšími technologiemi. HD je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je u těch přenosů přenášen v prostorovém šestikanále 5.1.

Manon Lescaut je krásná mladá žena, která se stane obětí morálně zkorumpované Paříže 18. století. Prostřednictvím baletu oživuje Kenneth MacMillan Manonin příběh, brutalitu a úpadek, jak jsou vylíčeny v proslulé novele Abbé Prévosta, Manonin charakter, potácející se mezi láskou k básníku Des Grieuxovi a touhou po penězích
a obdivu. V obsazení najdeme složité charaktery včetně bezcitného monsieura GM, nadutého Jailera, Manonina rozpustilého bratra Lescauta a jeho koketní  milenky, avšak v centru baletu stojí v MacMillanově choreografii scény Manon a Des Grieuxe, vyjadřující silnou emocionální intenzitu a erotičnost.

Hudba: Jules Massenet
Dirigent: Barry Wordsworth
Choreografie: Kenneth MacMillan
Obsazení: Marianela Núñez and Federico Bonelli
Délka trvání: cca 155 minut
Balet ve 3 dějstvích

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím