Aktuálně

Aktuální info pro studenty Akademie SEN zde, aktuální informace pro žáky MT čtěte zde.

FAV 15 - Hanoch Piven, distanční výuka od 2. 11. do 13. 11. 2020

Inspirujte se tvorbou známého izraelského umělce Hanocha Pivena. Hanoch Piven tvoří koláže z předmětů a barevného papíru. Většinou jsou to portréty či karikatury známých osobností nenen z pop-kultury. Výtvarník skládá a lepí předměty na paír, plátno či lepenku, vy ale předměty nelepte, jen pokládejte nebo přichyťte lepítkem tack-it (lepivá žvýkačka), abyste mohli portrét rozanimovat technikou stop-motion. Nasnímat můžete sestavování, mluvení či zpívání a nakonec destrukci svého portrétu. K portrétování si vyberte známou osobnost, nebo kamaráda či sami sebe. Pokuste se o karikaturu (vystižení typických rysů a jejich zvýraznění) a vyberte ty předměty, které se ke zvolené osobnosti hodí. Znáte nějakého známého karikaturistu? Znáte nějakého českého umělce, který tvoří koláže z předmětů?

Výuka proběhne formou google meet v podle rozvrhu (den jako bylo prezenčně) od 14.10 hod. (jen pondělní skupina začíná až 15.40 hod.), stačí být přihlášen na googleúčet a kliknout na odkaz https://meet.google.com/ogh-cpwz-sbn 

PRACOVNÍ LIST S KŘÍŽOVKOU FAV15.pdf A PLAYLIST K TÉMATU (FAV 15):

FAV15

ÚKOL: VYTVOŘ OBLIČEJ Z PŘEDMĚTŮ A PAPÍRU VE STYLU H. PIVENA,
VYFOTOGRAFUJ HO A ROZANIMUJ HO.

PODROBNÝ NÁVOD ZDE:

POTŘEBY NA FOTKU:

Mobil nebo fotoaparát.
Pevný stůl nebo jinou podložku (podlahu).
Barevné papíry (nebo kreslící karton či lepenka natřená barvou). 2 papíry by měly mít pleťovou barvu (žlutá, růžová, okrová) a jeden papír by měl být hodně velký např. A1.
Nůžky.
Drobné předměty (drobnosti z kuchyně, šroubky z dílny, hračky, kancelářské potřeby, přírodniny, jídlo,...).

POTŘEBY NA ANIMACI:

Vše předchozí a aplikaci Stop-motion Studio ke stažení zde nebo videostřižnu (stačí MovieMaker nebo EditorVidea v aplikaci Obrázky W10).
Laťku a gumičky nebo fotostativ.
Papírovou lepící pásku.
2 lampičky (stálé světlo).
lepítka tack-it (není nutné).

POSTUP:

Najděte si klidný kout bez přímého světla. Velký široký podkladový papír zespod přilepte k podložce. Mobil pevně přikurtujte k laťce, nebo použijte stativ a nasměrujte ho dolů  tak, aby byl nad středem podkladového papíru a zabíral pouze papír a ne okolí (stůl, podlahu).

Scénu si nasvětlete z obou stran. Předměty by měly vrhat jemný stín.

Vystřihněte ovál (hlavu), krk a případně i ramena z barevného papíru a dejte je na velký papír, můžete ho zespod přichytit lepítkem tack-it nebo malým přehnutým kouskem papírové lepící pásky.

Obličej dotvořte předměty. Vytvořte svůj portrét, někoho z rodiny či přátel nebo karikaturu známé osobnosti.

Obličej vyfotografujte. 

Pokud budete animovat, nastavte vše na manual a snímejte každou fázi pohybu. Obličej může mluvit či koulet očima a pak můžete obličej změnit v jiný nebo postupně úplně zbořit. Doporučuji dálkovou spošť nebo samospošt (5-10 sec), případné nepovedené fotky potom vymažete.

Fotky či animaci upravte. Animaci můžete i ozvučit (zvuky legálně stáhnete zde: https://freesound.org/).

Windows Movie Maker můžete stáhnout zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/ELM538LN2H4PL67G-SCR

UKÁZKA PROVEDENÍ:

Výukové video na stop-motion animaci: https://youtu.be/voVyVtHCAr0
Střižny, které jsou zdarma - výukové video: https://youtu.be/-LRNWElHHX4
Movie Maker a úprava fotek pro animaci - výukové video: https://youtu.be/k71ZFN3n8_U

Nechcete animovat stop-motion a máte funkční program Gimp (Photoshop)? Vytvořte to samé v Gimpu tak, že do jedné vrstvy (formát dokumentu 16:9) dáte barevné pozadí, do další obličej a do vrchních vrstev ořezané fotografie předmětů, které si můžete stáhnout. Animovat můžete tak, že budete každou fázi pohybu exportovat (jpg obrázek 1920x1080px) a obrázky pak složíte ve videoeditoru.

Domácí práce žáků:

Poznávačka:

 

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím