Aktuálně

Aktuální info pro studenty Akademie SEN zde, aktuální informace pro žáky MT čtěte zde.

FAV 18, koláž a dokreslování - distanční výuka od 4. do 22. 1. 2021

Distanční výuka formou google meet ve vyučovací den v 14.10 hodin (pondělní skupinka v 15.40 hod.). Odkaz je stále stejný: https://meet.google.com/ogh-cpwz-sbn

Pracovní list (křížovka): fav18.pdf

Playlist videí na YouTube zde.

Praktický úkol
(portrét osobnosti - digitální koláž kombinující malbu a fotografii v programu gimp)
je popsán v článku zde. Videonávod najdete zde:


Koláž je výtvarná technika, při níž se na zvolený podklad lepí jiný materiál, většinou vystřižený nebo vytržený, v záměrně neobvyklých souvislostech, s novým významem. Slovo pochází z francouzského „coller“ tj. lepit. Podkladem i nalepovaným materiálem bývá nejčastěji papír – tiskoviny (časopisy, noviny), také fotografie, textil nebo předměty (použité - Objet Trouvé). Název „koláž“ byl přenesen i do dalších oborů, v nichž se užívá střihu a spojení stávajících částí do nového celku, mluví se o koláži v hudbě, literatuře, fotografii (fotomontáž), filmu, ve videoartu, reklamě, knižní grafice a dalších formách užité tvorby. Druhem koláže je také Scrapbooking, což je způsob zpracování fotoalb, deníků, přáníček nebo dárků. Koláž začali používat kubisté (les papiers collés je technika, kterou používal Braque, Gris a Picasso) a oblíbili si ji dadaisté a surrealisté (Max Ernst).

Vincent Bal
Narodil se v roce 1971 v Belgii. Je filmařem a všestranným umělcem. Věnuje se psaní knih, scénářů, tvorbě komiksů, filmové režii a kresbě. Učí režii na filmové školev Gentu. Proslavil se také vtipnými a hravými ilustracemi. Když v roce 2016 seděl za svým stolem (při psaní filmového scénáře), najednou si všiml, jak stín šálku vypadá jako malý slon, a tak obraz doplnil několika čarami pera. Vyfotil a sdílel to na Instagramu. Reakce jeho následovníků byla tak pozitivní, že se každý den vyzýval k vytvoření stínového čmáranice a od té doby se nezastavil. Od té doby shromáždil více než 600 000 sledujících.

Jesse Cafiero
Umělec, filmař a hudebník ze San Francisca. Věnuje vizuální koláži a hudbě (klavír, kontrabas, basová kytara) a stop-motion animaci.

Kristián Mensa
Ve svých hravých kresbách, které podepisuje nickem MrKriss, dává nové souvislosti předmětům běžné potřeby. Na Czech Blog Awards 2017 obdržel Ynspirology Award - cenu za inspiraci. Odmala tančí. S breakdancem projel kus světa. Je vítězem 2019 Red Bull Dance Your Style - Česká republika. V roce 2015 studoval na Arvada High School v Coloraduv USA. V letech 2018 až 2019 navštěvoval Evropskou univerzitu pro aplikované vědyv Berlíně a na konci roku 2019 nastoupil na Vysokou školu kreativní komunikace (VŠKK), kde studuje vizuální efekty a animaci. Dvaadvacetiletý student je po dědovi z Ghany, ale od mala žije v Dolních Břežanech u Prahy.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím