Aktuálně

Aktuální info pro studenty Akademie SEN zde, aktuální informace pro žáky MT čtěte zde.

Mixerpiece - distanční výuka od 1. 3. 2021

Vyberte si jeden nebo vícero slavných obrazů, vystříhněte z nich elementy (nosy, pusy, oči, uši, ruce, těla, geometrické tvary,...). Části zamíchejte (i mezi spolužáky) a vytvořte nové originální dílo po vzoru výtvarníka, animátora a scénografa Giuseppe Ragazziniho a jeho aplikace Mixerpiece. 

Obrazy k ořezu stahujte zde, nebo na google obrázky. Obrazy by měly mít vysoké rozlišení.
Z částí můžete složit nový portrét, postavičku, zvíře, nebo fantaskní příšeru! Koláž můžete hravě rozanimovat a vytvořit tak rozcvičku figurky, nebo třeba veselé narozeninové přání. Animaci můžete doplnit hudbou, mluveným slovem či ruchy.

Práci si rozdělte do 3 lekcí tak, abyste si procvičili různé nástroje programu Gimp.

  • 1. Ořez portrétu - pomocí cesty a jejího převedení na výběr nakopírujte a vložte do nových vrstev oči, ústa, nos, uši, klobouk,... Do jedné vrstvy vložte tvář (bez krku, vlasů, uší), tuto vrstvu duplikujte a na kopii aplikujte zmizáž pomocí Klonovacího razítka (C).
  • 2. Vyřezávání tvaru do obrázku (obraz R. Dellaunaye) s pomocí siluety a výběru. Vyberte si jakýkoliv obrázek krajiny a aplikujte na ni výběr, tvar výběru si naberte z obrázku s jasnou siluetou, do kterého kliknete kouzelnou hůlkou.
  • 3. Pozadí. Do složité koláže vkládejte jednoduché pozadí. Může to být nějaká tapeta (wallpaper) např. zežloutlý papír, nebo si pozadí vyřízněte ze slavného díla. Pozadí zkuste barevně měnit pomocí nástroje Odstín a Sytost (Hue/Saturation).

Inspirace: https://mixerpiece.com/#gallery

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím