Aktuálně

Aktuální info pro studenty Akademie SEN zde, aktuální informace pro žáky MT čtěte zde.

AKTUÁLNÍ ZAJÍMAVÉ SOUTĚŽE

Fotosoutěž do konce března 2022:

fotosoutezFILMOVÁ SOUTĚŽ JUNIORFILM

https://ddmdvurkralove.cz/juniorfilm/Ptačí soutěž, do 1. června:

ptaci soutez SLOVO DĚTMI MALOVANÉ
Výtvarná soutěž "Slovo dětmi malované" je pro všechny děti a skupiny dětí z dětských skupin, mateřských a základních škol, výtvarných a uměleckých škol. Zaměřením soutěže chceme dětem i pedagogům nabídnout propojení světa literatury a výtvarného umění.

Soutěžní úkol: Vydejme se společně po stopách minulosti. Zapátrejte v archivech, oprašte staré knihy, vyslechněte si zapomenuté příběhy. V tomto roce je vaším úkolem přečíst a zpracovat báj, pověst nebo jakýkoliv příběh, který se opíra o historické události ve vašem kraji. Inspiraci můžete najít v knihách se starými českými pověstmi, v kronikách nebo tradovaných příbězích. I když bychom rádi poznali pověsti přímo z vašeho kraje, pokud se vám nic nepodaří najít, můžete se opřít o jakoukoliv pověst či báj z českých dějin.   
Podmínky soutěže: Zpracujte vámi vybranou báj nebo pověst do ilustrace. Do obrázku musí být nějakým způsobem zakomponovaná orientační ev. slepá mapa Česka, kde nám zaznačíte místo děje Vaší pověsti či báje.  Nezapomeňte přiložit zkrácenou verzi daného příběhu s názvem Vaší pověsti či báje! Jak jinak bychom veděli, co obrázek znázorňuje? Technika ilustrací je volná. Formát maximálně A3. Každý obrázek popište ze zadní strany jménem, věkem autorů a názvem školy. Zvlášť na přiloženém papíru prosím uveďte jméno, telefon a emailovou adresu kontaktní osoby a adresu školy. Můžete pracovat jako jednotlivci nebo ve skupině.Každý rok nás překvapíte, jak různě jste schopni téma pojmout. Nenechte se omezovat! Fantazii se meze nekladou a již nyní se těšíme sa výsledky vaší práce. 
Kategorie:    1. kategorie - děti do 5 let, dětské skupiny a mateřské školy     2. kategorie - děti od 6 do 7 let ZŠ a ZUŠ     3. kategorie - děti od 8 do 10 let ZŠ a ZUŠ     4. kategorie - děti od 11 do 13 let ZŠ a ZUŠ     5. kategorie - děti od 14 a více let ZŠ a ZUŠOrganizátor si vyhrazuje právo změny soutěžních kategorií podle počtu přihlášených prací.
Termín uzávěrky: Soutěžní práce zašlete poštou do 30. 4. 2022 na adresu Filiánek, z.s., Antonínská 18, Brno 602 00Hodnocení a vyhlášení výsledků. Všechny práce budou hodnoceny odbornou porotou (výtvarníci, knižní nakladatelé, představitelé brněnské veřejnosti). O výsledcích a způsobu vyhlášení soutěže budete informováni. 
Bližší informace: Mgr. Ivana Havašová, tel. 607 679 415, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ivana Šnajderová,tel. 724 211 264, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více zde: Pozvanka_Slovo_dětmi_malovane_2021.jpgVYKOUMEJ KOMIKS, do 15. 3. 2022

 VYKOUMEJČÍMTAČÁRA, https://www.cimtacara.cz/

 CIMTACARA

Téma pro 2. ročník výtvarné soutěžní přehlídky: KOUZLO

Kouzlo přírody, zrození, magie, objevování, domova, vánoc, pohádek, venkova, starých časů, noci, měsíce, barev…trik, kouzelnické číslo, iluzionista, zaklínadlo, mystifikace, prokletí, kouzelné zrcadlo, les, hrnec, hůlka, meč, prsten, zámek, střevíček, zvíře, bytost, amulet…kniha kouzel, magie, šarlatánství, elixír, kouzlo bylin, čarodějnictví…Náchodská prima sezóna - kategorie film, fotografie, literatura. Uzávěrka v dubnu 2022.

https://www.primasezona.cz/

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím