Aktuálně

Aktuální info pro studenty Akademie SEN zde, aktuální informace pro žáky MT čtěte zde.

Fotografování přírodnin - hmyz, geometric patterns, font

ÚKOL 1

Na jaře  2022 vytvoří žáci fotografie brouků a motýlů, které sestaví z přírodnin (hodí květy, listy, stonky, ploché kousky kůry, kamínky, pecky, slupky, ...). Hlavní inspirací bude tvorba umělce Raku Inoue. Žáci sestaví konkrétní druh (jeho podobu si vyhledají v encyklopedii). Živočicha sestaví celého, nebo jen polovinu, kterou následně v programu Gimp zkopírují a ozrcadlí - je možné použít i nástroj kaleidoskop. ŽÁCI SI V ENCYKLOPEDII VYHLEDAJÍ KONKRÉTNÍ DRUH, KTERÝ BUDOU SESTAVOVAT.

Motýli v ČR: http://www.lepidoptera.cz/motyli/

d3055ec0502e0ad09f7eef5982d4817e

ÚKOL 2

Na jaře 2022 vytoří žáci multimédií geometrický vzor z přírodnin. Postupovat budou tak, že si nejdříve vyberou konkrétní tvar buňky (opakující se části vzoru) tak, aby do sebe buňky dobře zapadaly. Buňka může mít tvar šestiúhelníku, rovnostranného trojúhelníku, čtverce, ... Buňky můžou být i dvě odlišné. Buňky navrhnou v programu Inkscape a vystřihnou je z černého papíru. V druhém kroku sestaví žáci vnitřek buňky z přírodnin tak, by ji co nejlépe vyplnili. Ve třetím kroku sestavený tvar vyfotografují (kolmo, z výšky). Fotografii pak pomocí masky ořezají v programu Gimp. V posledním kroku žáci v programu Scribus vytvoří (nebo načtou s Inkscape) tvar buňky a převedou ho na OBRÁZKOVÝ RÁMEC, umístí (naimportují do něj) svoji ořezanou fotografii (exportovanou do png). Buňky po té namnoží a srovnají pomocí nástrojů a pod vzor dají velký vybarvený obdélník. Konečný vzor vyexportují do PDF i JPG.

pattern1 pattern2 pattern3

ÚKOL 3

Na jaře 2022 vytoří žáci multimédií font - sérii znaků od A do Z vytvarovaných z přírodnin. Znaky sestaví do čtverce či obdélníku a vyfotografují. Fotografie upraví v programu gimp (odmaskují pozadí) a z písmenek vytvoří titulky a znělku k videoklipu.

dior pattern m

ÚKOL 4

Na jaře 2022 vytoří žáci multimédií hudební nástroje setavené z přírodnin - jejich fotografie upraví a použijí je na tvorbu plakátu pro hudební obor.

lesni roh1 sax trubka

ÚKOL 5

Na jaře 2022 vytoří žáci multimédií čtverce sestavené z přírodnin - paletu barev - čerená, zelená, žlutá, modrá, hnědá, bílá,...

ctverec kvetin

Raku Inoue (* 1983 v Tokyu, žije v Montrealu v Kanadě): https://reikancreations.com/biography-1

Hannah Bullen-Ryner: https://cz.pinterest.com/agholdson/hannah-bullen-ryner-artwork/

https://www.facebook.com/hannahbullenrynerart

https://www-boredpanda-com.translate.goog/plant-flower-birds-hannah-bullen-ryner/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc&utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

"Les Herbettes" - Vegetal sculpture FRANÇOIS MAURISSE (France):

https://www.herbettes.fr/creations-les-herbettes/

Bridget Beth Collins THE FLORA FORAGER (USA): https://www.floraforager.com/

Emily Blincoe (USA, Texas): http://www.emilyblincoe.com/

 

 

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím