Výlet do Prahy: NaFilM, výstava Fr. Skály

V úterý 27. 6. 2017 se žáci multimediální tvorby vypravili do Prahy na filmovou výstavu V pohybu 2 a potom na výstavu umělce Františka Skály.
Výstavu V pohybu 2 uspořádalo nově vznikající Národní filmové muzeum (NaFilM) v Paláci Chicago na Národní třídě. Nejdříve na žáky čekala komentovaná prohlídka interaktivní expozice a po ní filmová dílna. Na filmovou dílnu se žáci rozdělili na 3 skupinky a vytvářeli společně s lektorkami s Aeroškoly filmové obrazy - animace na báseň Jaroslava Seiferta.
Odpoledne se žáci přemístili do Valdštejnské jízdárny na Malé Straně na výstavu Františka Skály. Zde se jim věnovala lektorka Národní galerie, která měla připravené hravé aktivity přibližující principy tvorby umělce Fr. Skály a výstavou žáky také výborně provedla. Výlet se vydařil a přinesl spoustu nápadů pro naši tvorbu.
Za část fotodokumentace děkujeme praktikantce Tereze J.

Více o výstavách čtěte zde:

http://www.nafilm.org/vystavy/#slides/vystava2

http://www.ngprague.cz/exposition-detail/frantisek-skala-jizdarna/

Odjezd z Ledče vlakem v 6.30 hodin. Návrat ve 20.08 hodin.

Zúčastnění žáci: Barbora Prchalová, Martin Černý, Zuzanka Černá, Šimon Pelikán, Ladislav Tůma, Filip Rákosník, Eliška a Kristýna Kolářovy, Lenka Drahozalová, Tomáš Hořejš, Jakub Řehák, Natálie Klečáková.

FILMOVÁ BÁSEŇ: Libreto_prepis_-_seifert_1_1.doc

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím