Zájezd do Brna - festival Koma

koma     V pátek 5. 10. se 11 žáků multimediální tvorby zúčastnilo zájezdu do Brna. Odpoledne dorazilido prostor Nová Amerika (býv. nákladové nádraží, zdobná průmyslová budova z 19 stol.), kde probíhal festival komiksu KOMA.
     Hned po příchodu (ve 14 hodin) začal workshop Oživlí roboti s Barborou Mülerovou. Nejdříve jsme pod lupou pozorovali různé druhy hmyzu a pak tuší či tužkou kreslili velkého hmyzího robota.
     Po workshopu jsme se pustili do prohlížení a čtení mnoha vystavených komiksů různých autorůz Čech i zahraničí. Nejvíce nás zaujaly komiksy: Spolou v bublinách (čeští hrdinové očima Poláků, polští hrdinové očima Čechů v osmičových rocích), Komiksy o osmičkových událostech (konkrétně ten o zasedání říšského sněmu v Kroměříži autorů Ticho762 a Šinkovský), O černé ženě Henriettě a jejích nesmrtelných buňkách, První zápas, ...
     Od 17 hodin jsme se zúčastnili prezentace komiksových sborníků Pomimo, které tvoří studenti VŠU v Bratislavě.
     Od 18 hodin proběhla zajímavá a vtipná prezentace výtvarníka, animátora, komiksového kreslíře a tvůrce her ve společnosti Amanita design Jaromíra Plachého, prezentace se týkala hlavně jeho autorské hry Chuchel, která je vlastně interaktivní komiks plný vtipných minianimací.
     Od 19 hodin jsme se ještě zúčastnili vtipného improvizačního divadelního představení Cokolive (herci hráli dle témat od diváků).
     Žáci si také na festivalu zakoupili různé komiksové knihy a kreslící potřeby.
     Odjezd z Ledče byl ve 10.46 hodin (z vlak. nádraží). Odjezd z Brna ve 20.12 hodin,návrat do Ledče ve 23.20 hodin. Více o festivalu: https://festivalkoma.cz/
Organizátoři festivalu nám poskytli vstup zdarma, děkujeme!  M. Pelikánová

mala amerikaMalá Amerika se nachází v areálu nákladní části brněnského nádraží. Vznikla v letech 1894-97 při rekonstrukci a rozšíření zdejší nádražní části. Tehdejší Severní dráha zde postavila moderní patrové skladiště se dvěma úrovněmi kolejí a třemi skladištními podlažími, které byly navzájem spojeny výtahy.
Jde o velice kvalitní zdobnou historickou halovou stavbu průmyslového charakteru, postavenou z režného zdiva. V přízemí objektu lze dosud vidět jednu z dochovaných částí původního viaduktu, postaveného zde v roce 1839.

koma text

foto: KOMA
 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím