Výstava multimédií na hradě od 1. 6. 2021

Srdečně Vás zveme na výstavu prací žáků multimediální tvorby na ledečském hradě.
Výstava začíná 1. 6. 2021 a k vidění bude do konce turistické sezóny
v rámci Dětského okruhu (v části, kde jsou také medvídci).

vystava na hrade 2021 maly

Na výstavě můžete vidět nové i starší práce žáků:

DIGITÁLNÍ KOLÁŽE
Koláže „mixáže“ žáci tvořili na distanční výuce na jaře 2021. K tvorbě využívaly kousky obrazů slavných umělců(Toyen, Zrzavý, Picasso, Magritte, O‘Keeffe,...) a sestavovali je do nových souvislostí v programu Gimp.

FOTOPARAFRÁZE OBRAZŮ
Tyto fotografie vznikaly průběžně v minulých letech a zde vidíte jen ukázku z celé série. Žáci se tímto způsobemdetailně seznamovali s uměleckými díly. Pracovali v malých skupinkách, někteří fotografovali, stavěli světla a pozadí.Druzí se oblékali do kostýmů a instalovali do pozice vybraného malířského díla. Potom si role vyměnili.

FOTOGRAMY
Fotogramy vznikaly klasickou fotochemickou cestou v temné komoře. Žáci kladly předměty a profily z papíru na fotocitlivýpapír, který osvětlovali a potom exponovali světlem zvětšováku. Papíry pak vyvolali a ustálili v lázni.

TVÁŘE Z OVOCE A ZELENINY
Žáci se inspirovali tvorbou Giuseppe Arcimbolda. Sestavovali tváře, které fotografovali a upravovali v programu Gimp.

Vystavující: Vojtěch Bejček, Václav Čapek, Matěj Hess, Tomáš Hořejš, Izabela Hoskovcová, Lukáš Hospodka, Vít Chvátal, Anna Košťálová, Kateřina Kulhavá, Filip Novák, Lída Nováková, Matěj Novák, Karel Och, Martin Paďourek, Matěj Pelikán, Šimon Pelikán, Martin Prchal, Jáchym Pytlík, Vanda Pytlíková, Tergelsaikhan Sarangerel, Viktorie Sládková, Julie Tomková, Matyáš Trpišovský a Štěpánka Vacátková.

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím