Projektový den s Markétou Práškovou

Projektový den pro žáky multimediální tvorby se spisovatelkou Markétou Práškovou v neděli 24. 10. od 10 do 15 hodin v učebně multimediální tvorby ZUŠ.


V neděli 24. 10. se uskutečnil projektový den s paní Markétou Práškovou, spisovatelkou a učitelkou ze Světlé nad Sázavou, kterou asi znáte jako autorku fantasy literatury (Klobouky z Agraveny, Mágové z Agarveny,...). Hlavní nápní byly pestré aktivity na podporu čtení a psaní, rozvoj fantazie a techniky, jak pracovat s nápady a dopracovat se k příběhu. Dozvěděli jsme se, jak hledat klíčová slova a motivy, hledali jsme, co vše může být zápletkou, kreslily jsme  myšlenkové mapy na velké papíry a dozvěděli jsme se, co je dějová hora (technika gradace děje). Formou hry jsme se také seznámili s tím, jak vzniká kniha a jaké profese jsou k tomu potřebné. Z myšlenkových mapy poslouží žákům k další tvorbě - chracterdesign, storyboard.

Workshop se velice vydařil, seznámili jsme se se zajímavou osobností, její tvorbou od počátků po současnost. Měli jsme možnost rozvinout svoji obrazutvornost a dostali jsme několik prima návodů, které nám pomůžou nejen k tvorbě vlastního dobrodružného příběhu, animace, ale také k utřídění myšlenek, nebo v různých situacích např. ve škole.

 

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím