Výlet multimédií

Pojedeme vlakem ve čtvrtek 22. 6. z Ledče n. S. hl. n. v 8.38 hodin (sraz v 8.25 hodin, žáci ze Světlé mohou jet ze Světlé a v Ledči přestoupí). Po příjezdu do Sázavy půjdeme do sklářské huti František. Zde nás čeká prohlídka s průvodcem a workshop pískování skla od 10.45 do 13.15 hodin (rozdělíme se a jedna půlka půjde do expozice a druhá pískovat a pak se přehodíme). Vstupné je 50+170 Kč/žák. Po té se přesuneme do Kláštera Sázava, kde si žáci dají svačinu z vlastních zásob (počítejte s tím, v Sázavě není žádná pizzerie nebo kebabárna) a pak půjdeme na prohlídku kláštera s průvodcem od 14.15 hodin (do cca 15.30 hodin). Prohlídka kláštera stojí 50 Kč/žák. Vlak zpět odjíždí ze Sázavy v 15.53 hodin. Návrat do Ledče bude v 17.38 hodin. Zpáteční jízdné zatím 104 Kč/žák (nevím, zda se nebude přičítat příplatek za zajištění přepravy osob). Část nákladů zaplatí ZUŠ z fondu SRPŠ. Z workshopu si každý žák odveze vlastnoručně opískovanou skleničku (na místě bude výběr z několika motivů) a k tomu si žáci mohou přivézt navíc vlastní sklo už oblepené.
 
Zájemci si sklo mohou přinést s předstihem do ZUŠ, řeknu jim, zda je pro tuto techniku vhodné a v rámci výuky či po domluvě v jiný termín si sklo oblepíme v učebně. Sklo se oblepuje silnější izolepou nebo lépe samolepící tapetou. Tapetu můžete stříhat a pak nalepovat, nebo sklenici oblepíte a motiv vyřežete skalpelem. To, co bude odkryté, bude po pískování matné a drsné, to co bude zalepené, zůstane hladké, lesklé a čiré.
 
Prosím zájemce o tento výlet, aby se mi obratem závazně přihlásili, počet míst je omezený. Podrobné informace zájemcům včas doplním.
Na výlet se těší
Markéta Pelikánová

http://www.cestyskla.cz/recepce/historie/sklarska-hut-frantisek/

https://klaster-sazava.cz/cs

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím