Výtvarná soutěž na SUPŠ v Jihlavě Heleníně

Ve středu 14. 11. se tři žákyně ZUŠ zúčastnily soutěže pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Soutěž probíhala na  SUPŠ v Jihlavě Heleníně.
Akce není jen soutěží a konfrontací stejně starých žáků, ale také tréninkem na talentové zkoušky při kterých na žáky působí tréma. Zároveň se žáci mají možnost seznámit s učiteli, ateliéry a s vybavením školy.

Soutěže se zúčastnilo 122 dětí. Téma jim bylo sděleno až na místě a technika byla libovolná (nejčastěji malba) na formát A2. I když jsme soutěž nevyhrály, všechny žákyně úkol zvládly výborně. Nejlépe se umístila Monika Červínová.
Výsledky si můžete prohlédnout zde.

Původní textilní škola se modernizovala a nabízí nyní nové zajímavé umělecké obory: Malba a ilustrace, Design interiéru a bytových doplňků, Reklamní tvorba, Design oděvu, Design a vizuální komunikace.
Na základě prohlídky a rozhovorů s učiteli jsme se mohly přesvědčit, že všechny studované obory mají vysokou úroveň a jsou také výborně propojeny s praxí.

Škola se nachází v blízkosti řeky, skal a cyklostezky na okraji Jihlavy. V areálu je několik budov. V bývalé továrně najdeme neskutečně prostorné a světlé specializované ateliéry textilní, malby a designu. Nachází se zde také počítačová učebna s grafickými programy. K počítačům je připojen plotr na řezání folií a velkoformátová tiskárna. K dispozici je taktéž fotoateliér. V nyní rekonstruovaných prostorách přibudou ještě speciální ateliéry grafiky. V této části je také jídelna.
V propojovací části najdeme sochařský ateliér s veškerým specializovaným vybavením a materiály na modelování a odlévání do sádry. O kousek dál je místnost se sítotiskovým stolem.
Propojovací částí se pak dostaneme do budovy, ve které sídlí internát a učebny teoretických předmětů. V protější stavbě sídlí modelárna na lepení a řezání ze dřeva, lepenky a plastů a kreslírny se stojany. Součástí školy je i tělocvična a filmový klub.

Jestli Vás naše zkušenost zaujala, neváhejte se do Helenína vypravit. Všichni učitelé Vám vzkazují, že uvítají Vaši návštěvu a rádi zkonzultují veškeré vaše domácí práce!

Textilní ateliérTextilní ateliérTextilní ateliérDílnaAteliér designuAteliér designuAteliér designuAteliér malbyAteliér malbyAteliér malbyAteliér malbyAteliér malbyPočítačeModelárnaModelárnaDílnaModelárnaPletarnaSochařský ateliérKinosálSítotiskSoutěžícíPřed kreslírnouPři soutěžiExteriérExteriérExteriér

Soutěž - propozice

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím