Knihařský workshop

V sobotu 14. 2. 2015 proběhl v naší multimediální učebně celodenní workshop s knihařem panem Jaroslavem Těsnohlídkem. Zúčastnilo se ho 12 žáků naší ZUŠ. Na programu byla tvorba knihy s hmatovými ilustracemi.


V rámci celodenního kurzu jsme vytvářeli knihařskou část našeho díla. Ač nezkušení a někteří dosti nesoustředění začátečníci pustili  jsme se do náročného projektu. Chvílemi jsme se báli, že to snad ani nemůžeme zvládnout, že nám zbude jen rozpadlá opatlaná lepenka s cáry kůží. Nakonec vše dopadlo dobře a to hlavně díky panu knihaři, který nám ukázal správné postupy, materiály a zachránil, co jsme pokazili. Každý žák tak vytvořil stránku se zvýšeným okrajem pro svou semínkovou ilustraci a dohromady jsme udělali ještě desky, box a dešťovou hůl.
Zatím box, desky i hůl drží a tak během února doděláme semínkové hmatové ilustrace (z čočky, špaldy, pohanky, prosa, dýně, lnu, slunečnice, hořčice, ….) a vlepíme text s braillovým písmem. Po té knihu důkladně nafotíme (fotografie uvidíte v této fotogalerii) a odvezeme do Prahy. Zde se chceme zúčastnit českého kola soutěže hmatově ilustrovaných knih pro nevidomé děti (http://www.tactus.wz.cz/). Po té bude kniha sloužit knihovně hmatových knížek.

Za pomoc děkujeme panu Jaroslavu Těsnohlídkovi a PaedDr. Terezii Kochové z Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR, o.s.


Za multimédia Mgr. Markéta Pelikánová (učitelka)

 

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím