Akordeonový koncert

Plakát

Spolupráce ZUŠ s pardubickou konzervatoří

Ve středu 3.listopadu jsme přivítali v naší škole a následně na společném akordeonovém koncertě pana Antonína Dvořáka, profesora pardubické konzervatoře se svými žáky. Koncert se uskutečnil  v sále ZŠ Komenského ul. v Ledči nad Sázavou. Mezi těmi, kteří v programu vystoupili byli úspěšní studenti - citujeme z dopisu pana profesora:

....Naši studenti byli pozváni na 20. ročník Mezinárodního akordeonového festivalu, který se konal ve dnech 8. – 12. 10. 2010 v Dunajské Stredě na Slovensku. Měli zde samostatný koncert, na kterém se představili jednak sóloví hráči, ale také naše komorní tělesa. Koncert měl krásnou odezvu. Současně zde probíhala Mezinárodní akordeonová soutěž Coupe Jeunesse a velkou radost jsme měli z 3. ceny, kterou získala naše Aneta Kubečková v nejvyšší věkové kategorii.
Další úspěch zaznamenalo naše duo „Bonne Musique“ ve složení Pavla Bezdíčková – akordeon a Lukáš Cach – viola. Ve dnech 14. a 15. 10. se zúčastnili ve Vidnavě Mezinárodní interpretační soutěže „Karel Ditters z Dittersdorfu“ pro komorní soubory a v kategorii konzervatoří, středních hudebních škol a vysokých škol získali 1. cenu a titul laureátů soutěže. Samozřejmě máme z těchto úspěchů radost a věříme, že je to pro naše studenty obrovská motivace pro další práci....