Projektový den: Tvorba příběhu s Markétou Práškovou

Projektový den (Šablony OP JAK) se spisovatelkou a učitelkou Markétou Práškovou se uskuteční v neděli 14. 1. 2024 od 10 do 15 hodin.
V první části dne se pustíme do společného zkoumání stavby příběhu, gradace, postav a jejich funkcí. Účastníci získají návody a dobré tipy jak si rozplánovat a ulehčit práci při psaní příběhu, jak si vytvořit osnovu a graficky ji znázornit, dozví se také, jak na zkratky příběhu v animovaném filmu.
V druhé části dne se žáci rozdělí do skupinek, které vytvoří krátké příběhy na připravená témata. Tentokrát se zaměříme na příběhy z reálného života.

S sebou si zájemci vezmou velkou svačinu, pití a penál s psacími a kreslícími nástoji. Projektový den je pro žáky zdarma. Zájemci se přihlásí uč. Pelikánové.


O víkendu 13. a 14. 1. 2024 zavítala do multimediální tvorby ZUŠ Ledeč nad Sázavou paní Markéta Prášková, aby vedla projektové dny s literárním workshopem. V sobotu se projektového dne zúčastnili žáci ze Světlé a v neděli v hojném počtu i žáci z Ledče. V úvodu paní spisovatelka představila svoji tvorbu a podělila se s námi o užitečné tipy ulehčující tvůrčí psaní. Následovalo rozdělení do skupinek, vymýšlení příběhů a jejich prezentace. Žáci ukázali, že jim fantazie nechybí a vymysleli velmi originální motivy, náměty, prostředí a příběhy. Z některé příběhy nás obohatili i o zajímavá fakta. Na závěr jsme dostali doporučení na příručky, soutěže a další možnosti využití námětů pro komiks, film scénář a další média. Paní Práškové děkujeme, přejeme jí úspěch v její tvorbě a těšíme se na případnou další spolupráci.
Foto: Markéta Pelikánová

 

Sdílet

 

euvlajka
Projekt Šablony II pro ZUŠ Ledeč

Tento web používá Cookies k měření návštěvnosti. Rozumím